Zamknij

W weekend nie dojedziesz ósemką na cmentarz. Ogromne zmiany!

12:46, 13.09.2023 . Aktualizacja: 13:04, 13.09.2023
Skomentuj

Linia nr 8 tylko w tygodniu, a kursy siódemki i dwójki zostaną skorygowane. Takie zmiany szykuje ZDiTM. Te trzy linie to tramwaje pozwalające dostać się z Prawobrzeża do różnych części miasta, z których codziennie korzystają tysiące mieszkańców.

Jak poinformował ZDiTM “W związku z brakami kadrowymi od 16.09.2023 r. wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii tramwajowych.”

Mieszkańców Prawobrzeża najbardziej interesują trzy linie tramwajowe, które ruszają z pętli Turkusowa. To linie nr 2, 7 i 8. Nowe rozkłady dostępne są na stronie ZDiTM - kliknij poniżej w daną linię. Po wejściu w link trzeba zjechać na dół i tam są dostępne rozkłady obowiązujące od 16.09.2023 r.

Linia nr 2 (kliknij tutaj)
Linia nr 7 (kliknij tutaj)
Linia nr 8 (kliknij tutaj)

Zmiany od soboty 16 września 2023 roku. 

Na linii 2 nastąpi korekta rozkładów jazdy we wszystkie dni tygodnia. Oznacza to, że kursów będzie mniej. Dwójka w tygodniu będzie odjeżdżać z Turkusowej co 15 minut.

Na linii 7 nastąpi korekta rozkładów jazdy we wszystkie dni tygodnia. Przy częstotliwości kursowania co 20 minut obowiązywać będzie skomunikowanie linii 7 i 12 na przystanku Plac Szarych Szeregów, umożliwiające przesiadkę w relacji Pomorzany <> Stocznia Szczecińska.

Największe zmiany, można nawet napisać, że są to zmiany rewolucyjne, dotknęły "ósemkę", która kursować będzie tylko w dni powszednie w godzinach szczytu. Tutaj doszło do największych cięć - widać to na zrzucie ekranu poniżej. W tygodniu, między godziną 9:00 a 12:00 nie przyjedzie żadna ósemka, po 18:00 także nią nie pojedziemy. W weekend ta linia w ogóle nie będzie kursować.

Co myślicie o tych zmianach? Piszcie w komentarzach poniżej.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%