Zamknij

Autobus pospieszny B będzie jeździł częściej

15:43, 26.10.2023 . Aktualizacja: 15:46, 26.10.2023
Skomentuj

To dobra informacja dla wszystkich pasażerów komunikacji miejskiej. Najbardziej oblegany autobus pospieszny jeżdżący między Prawobrzeżem a Lewobrzeżem będzie jeździł częściej - przekazał Zarząd Dróg i Komunikacji Miejskiej w Szczecinie.

Zwiększona częstotliwość kursów rozpocznie się od poniedziałku 6 listopada 2023 roku i będzie trwała w godzinach szczytu w dni powszednie poza okresem wakacji letnich. Dotychczas autobus pospieszny B jeździł co 10 minut teraz kursy będą wykonywane co 7-8 minut. W pozostałym okresie częstotliwość kursowania nie ulegnie zmianie. 

Więcej kursów dzięki nowym naborom na kierowców

Zagęszczenie siatki połączeń to pierwsze efekty nowych naborów w komunikacji miejskiej w Szczecinie. Pierwsze osoby, które ukończyły kursy motorniczych są już w trakcie jazd z patronem. Niebawem pojawią się na regularnych kursach. Na kolejne zwiększenie liczby połączeń wpłyną także nowi motorniczowie, którzy obecnie uczestniczą w kursie. 19 kursantów po jego zakończeniu i zdaniu egzaminu wejdzie do służby na początku stycznia 2024 r. Tramwaje Szczecińskie prowadzą obecnie nabór na kolejny kurs, który ma się rozpocząć 4 grudnia br - powiedział Kacper Reszczyński z ZDiTM. 

Jednocześnie ZDiTM zaprasza na kursy motorniczego:

- Jeśli szukasz ciekawej pracy powinieneś aplikować na stanowisko motorniczego. Od kandydatów wymagane jest m.in. ukończenie 21 lat i niekaralność. Tramwaje Szczecińskie szukają osób z wysoką kulturą osobistą i zdolnościami interpersonalnymi, opanowanych i odpowiedzialnych. Firma oferuje m.in. bezpłatny kurs na motorniczego, stabilne zatrudnienie i dofinansowanie podnoszenia kwalifikacji. Więcej informacji na stronie https://ts.szczecin.pl/strona/kurs-motorniczego-tramwaju-1 - dodaje Reszczyński.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%