Zamknij

Szczecin: Sezon na kąpieliskach start! Drożej na plaży w Dąbiu

07:55, 15.06.2023 . Aktualizacja: 08:00, 15.06.2023
Skomentuj

Beztroska zabawa nad wodą zaczyna się właśnie dziś - w czwartek 15 czerwca 2023 r. zostaną otwarte szczecińskie kąpieliska. Będzie niestety drożej, za to godziny otwarcia plaży w Dąbiu zostały wydłużone.

Od początku czerwca można korzystać z Arkonki, natomiast już dziś rusza sezon na innych kąpieliskach - Dziewokliczu, Dąbiu i Głębokim. Skupimy się na tych dwóch pierwszych, które zlokalizowane są na Prawobrzeżu.

Jedno z najbardziej odwiedzanych miejsc przez mieszkańców Prawobrzeża to plaża nad jeziorem Dąbie. W minionym roku wyremontowano cały teren. Postawiono ławki, wymieniono oświetlenie, postawiono plac zabaw - plaża zachwyca. Jednak w tej beczce miodu jest łyżka dziegciu - plaża nie jest już otwarta całą dobę, przez co nie można było podziwiać zachodów słońca, które z tej perspektywy (panorama Szczecina i szerokość jeziora) wygląda zachwycająco.

Miasto wyszło naprzeciw prośbom mieszkańców i godziny otwarcia kąpieliska zostały wydłużone do godziny 22:00. Może to się zmienić jeśli użytkownicy - czyli mieszkańcy - nie będą przestrzegać regulaminu kąpieliska i zakazu kąpieli w godzinach wieczornych.

Ratownicy WOPR będą na miejscu do godz. 18:00. Po tej godzinie nie będzie można się kąpać.

Bilet wstępu na plażę w Dąbiu to 16 zł (poprzednio 12 zł), a ulgowy 8 zł (wcześniej 6 zł). Jest też możliwość zakupienia karnetu - 10 wejść za 72 zł (ulgowy), 144 zł normalny.  UWAGA: po godzinie 18:00 wstęp na plaże będzie BEZPŁATNY.

Dziewoklicz - wyższa cena, ten sam komfort

Choć remont plaży na Dziewokliczu był w planach, na razie nic się tam nie zmieniło. Ceny wejściówek na to kąpielisko będą najtańsze - kolejno normalny i ulgowy: 14 i 7 zł (poprzednio 10 i 5 zł). Tutaj także jest możliwość zakupu karnetu na 10 wejść - 126 zł (n) / 63 zł (u). Tak samo jak na plaży w Dąbiu - na kąpielisko w Dziewokliczu wejdziemy pod koniec dnia za darmo. Godziny otwarcia to 10:00 do 20:00, a ratownicy będą na miejscu do 18:00 - stąd ostatnie dwie godziny są darmowe.

W okolicy obu kąpielisk jest możliwość wypożyczenia kajaków i rowerów wodnych.

Wszystkie kąpieliska są darmowe dla dzieci do lat 6 oraz osób niepełnosprawnych wraz z opiekunem.

Sezon kąpielowy w Szczecinie zaczyna się 15 czerwca i potrwa do 3 września.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%